Skip to content
 

Ačiū savivaldybei už dviračių trasą! (120411)

„Vilnius praleido progą nutiesti pavyzdinę dviračių trasą“: http://verslas.delfi.lt/automoto/vilnius-praleido-proga-nutiesti-pavyzdine-dviraciu-trasa.d?id=57916006.

„Miesto valdininkai aiškina, kad konkurse dalyvauti nespėta dėl per trumpo laikotarpio sostinės dviračių takų planui parengti, nors savivaldybės puslapyje tokių planų yra ne vienas“

„Pavyzdinės dviračių trasos bus tiesiamos Elektrėnuose ir Jonavoje. Šių savivaldybių parengti projektai ekspertų pripažinti geriausiais“

„Bandymai miestą apjuosti europinio lygio dviračių takais kadaise taip pat baigėsi nesėkme. “EuroVelo” projektas, pagal kurį dviračiu turėjo būti galima pervažiuoti visą Vilnių ir jo apylinkes, apsiribojo takais miesto teritorijoje“ (įskaičiuojant baltom linijom nuteptus šaligatvius, aišku)

Kaip išreikšti dėkingumą?

Paprastai. Tiesiogiai.

1) Išsirinkti iš atsakingų Vilniaus miesto savivaldybės pareigūnų vieną konkretų. Atsakingą – tai yra užimantį vadovaujantį postą ir dirbusį konkurso gauti ES lėšų pavyzdiniams dviračių takams įrengti, praėjusiais metais skelbto Susisiekimo ministerijos, vykdymo metu.

Miesto ūkio ir transporto departamentas -> direktoriaus pavaduotojas Algirdas Šešelgis* („(k)uruoja Eismo organizavimo bei Miesto transporto skyrių veiklą“)?

2) Sužinoti, kada jis baigęs darbo dieną išvažiuoja iš dangoraižio garažo. Spėju, ne dviračiu :).

3) Pakviesti žiniasklaidos atstovų.

4) Keliasdešimčiai dviratininkų su plakatais „Ačiū už pavyzdinę dviračių trasą“ ir pan. išsirikiuoti abipus išvažiavimo/gatvės ir, pasirodžius pareigūno automobiliui, nuoširdžiai ir entuziastingai skanduoti „A–čiū, a–čiū, a–čiū!..“

Esu įsitikinęs, kad vienas miesto valdovų patirs neužmirštamų akimirkų. Įspūdį galima sustiprinti apie būsimą padėkos akciją jam pranešus iš anksto.

Medžiaga turbūt dar tą pačią dieną žiniasklaidos portaluose.

Tai pagaliau bus signalas – pilkoji masė bunda. Mes pradedame veiksmais reikalauti atsakomybės ir mes nesame bejėgiai. Yra pilietinio poveikio priemonių.

Taip pat – puiki proga viešai išsakyti aiškiai suformuluotus Vilniaus dviratininkų poreikius, lūkesčius, pasiūlymus.

AČIŪ už trasą
dvirAČIŲ :)

—–

* Tai kol kas tik siūloma kandidatūra, ne galutinė. Reikia apsvarstyti ir patikrinti

2 Comments

  1. bubuzikas says:

    Nesuprantu, kas cia per pasyvi agresija? Kam tas aciu, uz ka cia “dekoti”?.. geriau parengtumet ta plana neskandave, tai daugiau butu naudos…

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.