Skip to content
 

„Dėl šviesoforo rodyklės Konstitucijos pr. ir Lvovo g. sankryžoje pašalinimo“ (110204) (atn. 2011.03.02)

Pradžia: http://50000.lt/9-sviesoforu-rodykles-110109.

—–

20110204-rodykles-pasalinimas-konstitucijos-lvovo-01.jpg

20110204-rodykles-pasalinimas-konstitucijos-lvovo-02.jpg

TXT

„Sveiki.
Prašau pašalinti lentelę su žalia rodykle, leidžiančią sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui, nuo šviesoforo Konstitucijos ir Lvovo gatvių sankryžoje (vietos nuoroda: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=582475;6062835;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=582486,6062860&z=2000 ; prisegu .jpg formato failą).
„Eismo organizavimo planavimo principai nerekomenduoja įrengti lentelę su žalia rodykle (…) tais atvejais, kai transporto eismas įsilieja iš šalutinių gatvių į pagrindinį intensyvų kelią ir tai turi įtakos koordinuotam eismo reguliavimui.“
Taip rašote 2011.02.02 atsakyme į mano 2011.01.09 išsiųstą pasiūlymą (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Interesantų aptarnavimo skyriaus 2011.01.10 suteiktas dokumento reg. nr. – A97-72) įrengti lenteles su žaliomis rodyklėmis M. K. Čiurlionio ir V. Kudirkos g., T. Ševčenkos ir Švitrigailos g., Justiniškių ir Viršilų g., Ukmergės ir J. Baltrušaičio g., Pylimo ir Rūdninkų g., A. Goštauto g. ir Gedimino pr., A. Goštauto ir A. Vienuolio g. sankryžose.
Konstitucijos prospektas – labai intensyvus „pagrindinis kelias“; trijų eismo juostų Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvės sankryža, kertama didžiulių pėsčiųjų srautų („Europos“ prekybos centras, Vilniaus miesto savivaldybės ir biurų kompleksai), – akivaizdžiai sudėtingesnė už daugelį aukščiau paminėtų.
Nemanau, kad šviesoforas šioje vietoje rodykle buvo praturtintas nuolat skubančių kuo geriau atlikti savo pareigas savivaldybės darbuotojų prašymu, ne ne. Greičiau dėl išsiblaškymo ar paprasčiausio atsitiktinumo. Bet nesvarbu kodėl. Prašau tiesiog ištaisyti klaidą. Užkirskime kelią nelaimėms… kelyje. Padarykime Vilnių dar saugesnį vaikams!“

ATNAUJINTA 2011.03.02

20110204-rodykles-pasalinimas-konstitucijos-lvovo-03.jpg

TXT

„Informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio departamento Eismo organizavimo skyrius išnagrinėjo Jūsų prašymą dėl lentelės su žalia rodykle ties raudonu šviesoforo signalu išmontavimo Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvių sankryžoje.
Pranešame, kad įgyvendinant Automatizuotos šviesoforinio reguliavimo ir valdymo sistemos projektą minėtoje sankryžoje buvo numatyta lentelė su žalia rodykle ties raudonu šviesoforo signalu. Eismo organizavimo modelis buvo pritaikytas ir suderintas su koordinuotu eismo reguliavimu ir įvertintos kitos eismo planavimo aplinkybės (gatvės parametrai, eismo juostų išdėstymas ir leidžiamas eismas jų kryptimis, šalia esančios eismo saugumo priemonės – požeminė pėsčiųjų perėja ir t.t.).
Eismo organizavimo požiūriu eismo srautas minėta kryptimi yra neintensyvus, matomumas geras, pėstieji apie kertamą transporto eismą informuojami atskirais transportiniais šviesoforais. Atskiri transportiniai šviesoforai pėstiesiems įrengiami tais atvejais, kai automobiliai kerta pėsčiųjų judėjimo kryptį tuo pačiu metu reguliavimo laiko atžvilgiu.
Eismo planavimo požiūriu nerekomenduojama įrengti lentelę su žalia rodykle ties raudonu šviesoforo signalu kai transporto eismas įsilieja iš šalutinių gatvių į pagrindinį kelią, nes tai turi įtakos šviesoforų koordinuotam reguliavimui arba jų įrengimas turi būti suderintas ir pritaikytas prie vietovės eismo organizavimo ir šviesoforų koordinuoto reguliavimo modelio principo. Jūsų siūlomu atveju įrengta lentelė yra pritaikyta ir suderinta tiek su pėsčiųjų, tiek su koordinuotu eismo reguliavimu.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 32 punktu, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 m. spalio 15 d. įsakymu Nr.30-1783 „Dėl techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo ir jų priežiūros Vilniaus mieste tvarkos aprašo tvirtinimo“, Kelių eismo taisyklėmis ir patvirtintu Automatizuotos šviesoforinio reguliavimo ir valdymo sistemos įgyvendinimo projektu nepritariame Jūsų siūlymui išmontuoti lentelę su žalia rodykle ties raudonu šviesoforo signalu Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvių sankryžoje“

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.