Skip to content
 

Kodėl „50000“

Reikia suburti kuo daugiau žmonių, jaučiančių, kad būtini pokyčiai, suvokiančių, kad dideli pokyčiai prasideda nuo mažų, ir norinčių tuos mažus pokyčius daryti.

50000 – tiesiog tokio kiekio rinkimų teisę turinčių piliečių parašų šiuo metu reikalaujama 68-ame LR Konstitucijos straipsnyje apie įstatymų leidybos iniciatyvos teisę. Tai visiškai sąlyginis dydis. 50000 piliečių gali pasiūlyti jį sumažinti iki, tarkim, 10000. Kaip 300000 piliečių turi teisę teikti pasiūlymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją (147 straipsnis). Kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę, referendumo metu gali Konstituciją pakeisti (148 straipsnis). Neužmirškim šito. Tiksliau, prisiminkim.

Planas:

1) išsikelti nesudėtingą užduotį, suformuluoti nedidelę problemą – sukurti daugeliui patrauklų ir priimtiną įstatymo projektą. Atimti Seimo nario mandatą už balsavimą ne savo vardu, pavyzdžiui.

2) surinkti* 50000 įstatymo projektą remiančių piliečių parašų. Tai yra sumegzti tinklą; sutelkti žmones, kuriems to vieno konkretaus įstatymo projekto pateikimas būtų ne galutinis tikslas, o tik pati pradžia ilgo darbo – komunikuojančių ir kooperuojančių piliečių jėga pramušinėti daugybę mažų pokyčių.

Ir taip… prasidės nauja Lietuva.

Žmonės ne kvaili ir ne negali – jie tiesiog nežino, kad gali… ir kiek daug gali drauge.

* gyvename pirmaujančioje pagal interneto skvarbą šalyje; jau buvo organizuotos visos Lietuvos masto „Darom“ akcijos.

+

http://50000.lt/apie; kai kurios mintys kartojasi

5 Comments

  1. Labas labai vėlyvas vakaras.
    Susižavėjau Jūsų pastangomis ir rezultatais. Įkvėpiate pilietiškumui, negaliu sakyt esu didžiulė aktyvistė, bet kai susiduriu su klausimu daryti ar ne, stengiuosi daryti, kad ir kaip kartais skaudžiai tenka nusivilti.

    Sėkmės ir toliau gerinant Vilnių.

  2. taip ir likau nesupratus kaip tas kooperavimasis įvyks :)

Leave a Reply