Skip to content
 

„Laivas „Ryga” Vilniuje plukdys nauju maršrutu“ (120812)

http://www.lrytas.lt/-13434797721342961065-laivas-ryga-vilniuje-plukdys-nauju-mar%C5%A1rutu.htm (.jpg)

„Laivu „Ryga” vilniečiai ir miesto svečiai jau gali nuplaukti iki Verkių malūno, o laivo kapitonas Leonas Benetis svarsto galimybę juos plukdyti iki Vingio parko.
Laivas „Ryga” šeštadienį rytą pirmą kartą nuplauks iki Verkių malūno. Tikimasi, kad bent savaitgaliais šie reisai taps reguliarūs.
Kad jie vyktų, upeiviams teko paplušėti. Specialiu techniniu laivu jie pagilino upės vagą. Pasak L. Benečio, vienoje vietoje buvo ypač daug sąnašų, o kitoje – pavojingas didžiulis akmuo dugne.
„Kol kas keleivių plukdymas iki Vingio parko – tik planai.
Bet laivyba Nerimi įsibėgėja”, – kalbėjo L. Benetis.
Kad Vilniuje laivyba Nerimi būtina, pritarė Vidaus vandens kelių direkcija ir vilnietis susisiekimo viceministras Arūnas Štaras.
Kad nauji reisai vyktų sklandžiai, išvakarėse kapitonai Algimantas, Vidmantas ir Kęstutis tobulino įgūdžius plaukdami techniniu laivu. Upeiviai teigė, kad Neryje reikia specialių laivų, kurių varomieji mechanizmai būtų paslėpti korpuse.
Mat tie, kurie mėgino Nerimi plaukti kateriais, keiksnojo upę. Ne vienas 60–80 centimetrų ilgio katerio variklio mechanizmą, vadinamą koja, šioje upėje yra nulaužęs.
Techninį laivą L. Benetis ketina pritaikyti ir šiukšlėms iš vandens graibyti, nes upės vingiuose prisikaupia daugybė alaus skardinių ir bambalių, lentgalių. Tam prie laivo priekio bus pritaisytas į kombaino kuliamąją panašus įtaisas.“

„Specialus techninis laivas“ Neryje. Na pagaliau

Leave a Reply