Skip to content
 

Schema (151116)

# Valstybė yra piliečių susitarimo reikalas.
# Valstybės tikslas yra piliečių gerovė.
# Institucijos yra piliečių įsteigtos gerovės kūrimo priemonės: institucijos visų piliečių steigiamos tam, kad 1. sumaniausi, kūrybingiausi, kompetentingiausi, iniciatyviausi, entuziastingiausi piliečiai, gavę įgaliojimus (Galią)*, jose kurtų kuo daugiau bendros gerovės.
# Didžiausia Lietuvos problema vienareikšmiškai yra tai, kad institucijos nekuria bendros gerovės, o piliečiai nepriverčia jų kurti; nekuria todėl, kad jose įsitvirtino** ir Galią turi 2. sumanūs, kūrybingi, kompetentingi, iniciatyvūs entuziastingi, bet savanaudiški+/piktavališki bei 3. nesumanūs, nekūrybingi, nekompetentingi, neiniciatyvūs, neentuziastingi piliečiai, neįleidžiantys 1. tipo piliečių arba juos gesinantys.
# Kad Lietuvoje būtų sukuriama žymiai daugiau bendros gerovės, reikia pašalinti iš institucijų kuo daugiau 2. ir 3. tipo piliečių ir įleisti kuo daugiau 1. tipo piliečių.
# Visuomeninio poveikio 2. ir 3. tipo piliečiams stengiantis pašalinti juos iš institucijų darymo metodai:
įvardijimas;
viešumas;
asmeninis ryšys;
bendrumas/masiškumas;
nuoseklumas;
tęstinumas
asmeninės atsakomybės reikalavimas;
teis(m)inių procesų inicijavimas;
nestandartiniai veiksmai/žaidybiškumas.
# Visuomeninio poveikio 2. ir 3. tipo piliečiams darymo principas: „kuo didesne jėga į kuo mažesnį plotą pradedant nuo krašto“.
———-
* Visi piliečiai dalyvauti kuriant bendrą gerovę ir negali (veiksminga tiesioginė demokratija paprasčiausiai neįmanoma dėl per didelio piliečių skaičiaus), ir nenori.
** Dėl daugiau nei vienos priežasties


Susiję įrašai: http://50000.lt/apie, http://50000.lt/kodel-50000

Leave a Reply