Skip to content
 

Šiek tiek apie „individualią veiklą pagal pažymą“ (120812)

Iš internetų. Įrašo autorės sutikimas gautas.

ĮRAŠAS

„Nuo rytojaus būsiu “asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą”.
Kadangi vyro siūlyta “makaronų ir vermišelių gamyba” neįeina į laisvųjų profesijų sąrašą, todėl šios veiklos užregistruoti nepavyko, teks vykdyti “konsultacinę verslo ir kito valdymo” ir “kito mokymo” veiklą :)“

KOMENTARAI

„o, papasakok, kaip sekės su mokesčiais išsiaiškint :/“

„Ooo, šiandien pusę dienos aiškinausi ir, tikiuosi, išsiaiškinau :) Skambinau į VMI ir į Sodrą, viskas, ką sakė, atitinka Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklės duomenis – http://www.tax.lt/skaiciuokles/individualios_veiklos_mokesciu_skaiciuokle
(Suma, kurią gavai, minus 30 proc. patirtų sąnaudų)/2 ir nuo šios sumos skaičiuoji 28,5% VSD, 9% PSD (nes dar dirbu pagal darbo sutartį). O 15% GPM mokamas ne nuo pusės sumos kaip VSD ir PSD, o nuo to, kas lieka atėmus sąnaudas.“

„jeigu turi daugiau sąnaudų tada jas visas minusuoji“

„Taip, bet tada turi turėti kvitus, kurie pagrįstų sąnaudas, ar ne?“

„***** *****: neskubėk su kvitais, kol neužpildei FR0457 – reikia prieš tai deklaruoti ilgalaikį turtą, kuris priskiriamas kaip naudojamas ekonominėje veikloje, o tada jau gali jo sąnaudas pagrįsti kvitais, kuriuos kaupsi (kompas, telefonas, automobilis ir t.p.). VMI pamiršta vis pasakyti, o paskui po metų ateini su krūva kvitukų, bet tau sako, kad gali juos prakuroms panaudoti, nes skaičiuok susimildamas 30 proc. “kaip visi“.
PSD kas mėnesį mokėti irgi nereikia, jei turi darbo sutartį, kur sodra mokama (arba esi studentė, kariškė ir pan.). Jei per metus pasikeis vėl interpretacijos (būna…), tai tiesiog skolą už PSD susimokėsi, nes permokos už sodrą negrąžinamos. Visa kita – kaip ir jie aiškino (susimesi į ekselį ir maulės nesuksi).
Dar gali paaiškėti deklaruojant, kad reiks mokėti ne 15, o tik 5 metus, nes per tą laiką EVRK kodą priskyrė va tokiam apmokestinimui, tai liks ikrams prie šampano.
Šiaip jau, nieko ten sudėtingo, kaupk mokesčiams nuo pajamų sumą atskirai terminuotose sutartyse, dar užsidirbsi šiek tik procentų už indėlių palūkanas (kurios neapmokestinamos), o už metus deklaruosi elektroniniu būdu per EDS ir viskas bus gerai. Sėkmės! :)“

PAPILDYTA 2013.04.03

Geras aprašas čia: http://www.easystart.lt/lt/kategorijos/pradeti-versla/individuali-veikla/individuali-veikla-pagal-pazyma.html

PAPILDYTA 2013.04.04

http://50000.lt/apie-individualios-veiklos-mokescius-vsd-ir-psd-130404

PAPILDYTA 2013.04.07

http://www.cesnokov.lt/skaiciuokle („Programos paskirtis: padėti individualia veikla besiverčiantiems gyventojams apskaičiuoti mokesčius:“)

PAPILDYTA 2013.04.27

https://docs.google.com/document/d/1_vYsDzA71RjNSYFFp0l8sykFJk1FZwZr1C7sQSrI278 („SoDros SAV 04 formos pildymas individualios veiklos pagal pažymą vykdytojams“)

PAPILDYTA 2013.05.16

https://www.facebook.com/groups/227527560647095 („Patarimai vykdantiems individualią veiklą bei dirbantiems pagal autorines sutartis. Tinka ir advokatams! Mokestiniai, teisiniai, administraciniai, motyvaciniai. Palaikom vienas kitą ir padedam vienas kitam siekti savo tikslų!“)

—–

http://individuali-veikla.lt („Jei nusprendėte dirbti savarankiškai, turėtumėt apie tai pasiskaityti ir sužinoti plačiau. Mūsų tikslas labai paprastai išdėstyti svarbiausius apskaitos principus vykdant individualią veiklą. Akcentuoti atsirandančias prievoles ir mokesčius. Pateikti patarimus, palengvinančius sudėtingą ir painų apskaitos darbą“)

PAPILDYTA 2013.10.02 https://www.facebook.com/linas.valiukas/posts/10201213429871138 („užsiimantys individualia veikla (IV) turi susižinot savo *naują šešių skaitmenų IV pažymos kodą* ir jį rašyt ant sąskaitų vietoj senojo“)

PAPILDYTA 2015.04.06

https://www.facebook.com/groups/227527560647095/permalink/841386485927863

https://drive.google.com/open?id=1YWEngOziZm6nMu8Wx3pozf578ztx2WjOZNpNVtpmlsI&authuser=0

„Sukūriau IV skaičiuoklę, kuri viliuosi visiems pradedantiesiems padės lengviau suprasti reikalaujamą deklaravimo ir mokesčių mokėjimų tvarką.
Stengiausi kiek įmanoma tiksliau atkartoti VMI deklaracijos formą ir kiekvieną ten esantį lauką paaiškinti bei nurodyti kur norint galima rasti papildomos informacijos.
Taip pat sukūriau primityvius mokesčių mokėjimo šablonus, kurie padės suprasti kur, už ką ir kiek reikia sumokėti VMI ir Sodrai. Čia taip pat pateikiama kur galima rasti daugiau informacijos
Yra kelios išimtys. Kadangi pats nesu šių reikalų ekspertas, todėl skaičiuoklė pritaikytą mano atvejui ir tinkama jei:
– IV vykdoma pagal pažymą;
– Sutinkama priimti 30 proc. išlaidas nuo gautų (uždirbtų) pajamų;
– Vykdant IV taikomas pinigų apskaitos principas;
– PSD kas mėnesį nemokamas dėl turimo darbo ar studijų;
– Neviršijamos Sodros mokesčių “lubos”.“

8 Comments

 1. Maturegirl says:

  Dar papildysiu, kaip tapti asmeniu, vykdančiu individualią veiklą pagal pažymą:

  Pirmiausia reikia rasti norimos veiklos kodą (-us) “Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje”, šiuo metu aktuali 2 redakcija – http://web.stat.gov.lt/uploads/klasifik/EVRK/EVRK2red_lt.htm
  Kai kurios veiklos yra “laisvosios profesijos”, kitos (dauguma) – ne. Laisvosioms profesijoms yra taikomas 15 proc. GPM, kitoms – 5 proc. Beje, klasifikatoriuje nesimato, kuri veikla yra laisvoji, o kuri ne. Kas yra laisvoji profesija, miglotai yra paaiškinta VMI puslapyje – http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10821494

  Kitas žingsnis yra užpildyti “Nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymą įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą/išregistruoti iš Mokesčių mokėtojų registro”, forma FR0792 v. 5 (pildžiau el. būdu per EDS). Ir štai pildant tą formą paaiškėja, ar pasirinkta veikla priskiriama laisvosioms profesijoms, ar ne. Veiklos gali būti kelios, viena yra pagrindinė, ir dar gali būti iki trijų “kitų”.

  Po 5 d.d. nuo prašymo priėmimo VMI išduoda pažymą, kurią reikia atsiimti Ulonų g. 2 (jeigu veiksmas Vilniuje), su savimi reikia turėti asmens dokumentą. Nors pildant prašymą galima pažymėti, kad pažymos nereikia, ją vis tiek išduoda.

 2. ms says:

  Sveiki gal galit padeti su tais kodais veiklos, reikia pvz : alternatyvus gydymo metodai

 3. EM says:

  Ar leidžiamiems atskaitymams priskiriamos nupirktos automobilių detalės ir eksploataciniai skysčiai? Jie nėra auto remontas ar pats automobilis, kurie nepriskiriami leidžiamiems atskaitymams, jei neteikiamos transporto ar auto mokymo paslaugos, o atskirai nepaminėta niekur. Ačiū!

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.