Įstatymas, kad nebereikėtų derinti (200717)

https://www.facebook.com/Klaipedosbendruomeniuasociacija/posts/944703039331120

„Mūsų šalies šaškių lentoje betonuotojai, gamtos ir miškų naikintojai pradeda ir laimi, ir jau ilgokai.

Įvairiausi lokaliniai karai dėl nedarnaus ir su niekuo vietos lygmenyje nederinamo vystymo yra nuosekliai įteisinami LR įstatymais. Tokiu būdu stiprioms, bet neatsakingoms verslo, valdininkų ir politikų grupuotėms yra atidaromi visi keliai į šalies biudžeto lėšas, nes jie gali bet kokį sau naudingą projektą vien Vyriausybės sprendimu įvardinti valstybinės reikšmės projektu ir taip uždegti žalią šviesą bet kokiai nesamonei, kurią galima įgyvendinti Valstybės lėšomis.
Iškirsti Girulių mišką, nors tam realaus poreikio nėra, tam priešinasi visos šalies visuomenė, vietos valdžia, politinės partijos, Seimas, (na, Prezidento nuomonės tai dar laukiam)? Jokių problemų. Išorinis uostas Melnragėje, kuris nuosekliai naikins Klaipėdą ir visą pajūrį iki Latvijos, kuriam krovinių dar šimtą metų tikrai nebus – kodėl ne, gal kas norite betonavimo už valdiškus kontrakto? Stokite į eilę, nesistumdyti, visiems užteks… Ha, kokia eilė – mes pajuokavom – laisvų kontraktų nebėra seniausiai, kaip ir “niekieno” žvyro karjerų pajūrio krašte :)

O kodėl neįrengus tarpgalaktinio kosmodromo su teleportacijos funkcija Aleksoto aerodrome Kaune? Kam šitas fantas? Ir kam jums tie Musko ir kitų marsiečių erdvėlaiviai, nes mums reikia tik statyti :)
Ir taip toliau… nes pinigų lietus ne amžinas, butų ir ofisų niekas nebenorės tuoj, fantazijos mes turim, o visi galios ir sprendimų teisės svertai suvaldyti.
Tai ne emocijos – tai mūsų šalies įstatymai ir “tokia dabar realybė”.

Susipažinkit: Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo svarbiausi pakeitimai: 8 str.5 dalies pakeitimas ir naujas 10 str.5-1 nurodo, kad nebegalioja savivaldybės Tarybos VETO teisė dėl PAV programos ir PAV (Poveikio aplinkai atsaskaita), kai planuojama ūkinė veikla yra valstybinės reikšmės ir jos įgyvendinimas numatytas Vyriausybės patvirtintuose valstybės strateginiuose planuose arba planuojama ūkinė veikla reikalinga valstybei svarbiam ar regioninės svarbos projektui įgyvendinti.
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/d0e0d200c26d11ea9815f635b9c0dcef

Taip įstatymu savivaldybėms panaikinama galimybė per Tarybas užkirsti kelią planuojamai bet kokiai pražūtingai veiklai , įvardintai kaip valstybinės reikšmės.

Su kuo ir sveikiname šią nuosekliai geibstančią demokratiją.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *