Skip to content
 

Teisė atsisakyti į pašto dėžutę brukamos reklamos (101112)

Turiu teisę į reklaminių skrajučių, lankstinukų, bukletų, brošiūrų, kuponų ir t. t. neprikimštą savo pašto dėžutę laiptinėje.

Man tai buvo atradimas. Ačiū Tos4.

Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 13-to straipsnio 2 punktas: „Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas“.

Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 214(1) straipsnis: „Lietuvos Respublikos reklamos įstatyme nustatytų kitų reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymas (…) užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų“.

20101112-reklama-mesti-draudziama-1.jpg

KĄ DARYTI

1) Viešai paskelbti tekstą, kuriuo „aiškiai išreiškiamas nesutikimas“ gauti „tiesiogiai teikiamą reklamą“.

Atspausdinau aukščiau pateikiamą tekstą (kurį galima atsisiųsti iš čia; .doc) ant A4 formato lapo, užklijavau lapą ant pašto dėžutės, įrašiau buto numerį.

2) Susisiekti (telefonu, elektroniniu paštu) su kuo daugiau reklamos užsakovų ir paprašyti perspėti reklamos teikėjus.

Skambinau įmonėms, kurių reklaminius pranešimus radau savo pašto dėžutėje po to, kai priklijavau skelbimą: „Atrask pasaulį“, „Žoržikas“, „Thomas Philipps“, „Moki-veži“, „Gintaro baldai“, „Rimi“, „Takko Fashion“. Visais atvejais bendravome maloniai.

Parašiau daugelio įmonių reklamą platinančiam „Lietuvos paštui“: http://50000.lt/del-nepageidaujamu-reklaminiu-pranesimu-101112. Rezultatas: „Atsakydami į Jūsų prašymą dėl neadresuotosios reklamos informuojame, kad akcinė bendrovė Lietuvos paštas (…), Jums išreiškus nesutikimą, nurodė savo darbuotojams Jūsų adresu (…) neadresuotosios reklamos nepristatinėti

ATNAUJINTA 2012.02.20

20101112-reklama-mesti-draudziama-2.jpg

Dangtis iš minkštos plastikinės lentelės plastilino lipdymui (pirkau kanceliarinių prekių parduotuvėje). Efektyvumas 100%: per du mėnesius į pašto dėžutę nepateko nei vienas šlamštpopieris, o ↓ atviruką ir adresuotą voką radau.

20101112-reklama-mesti-draudziama-3.jpg

7 Comments

 1. Milda says:

  žiauriai gerai!

 2. Ram says:

  Aciū, ieškojau tokios info!!!

 3. Maturegirl says:

  Iš Stokholmo :)

 4. R says:

  Zmones mielieji, Visi verkiate, kad mazeja darbo vietu, o tie kurie nesioja reklama taip pat praranda darbo vietas, nes Jums sunku isimti ir jei nereikalinga ismesti i siuksliu deze, ar tiesiog nemokamai paskaityti sedint WC. Kam reikia tokio mandrumo ir kitu zmoniu negerbimo. Juk jie islaiko savo seimas, o Jus tokiu budu mazinate reklamos nesiotoju pajamas. GEDA, nebeturime kaip viens kitam ikasti, tai nors apribojimu prisigalvokim. Linkiu, kad Jums patiems “NENORIUKAMS” neateitu toks laikas, kai teks panasu engiama darba dirbti ir sunkiai islaikyti savo seimas.

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.