Apie „pareigūnai šį kartą lakstūnų nebaudė“

2023-09-14

https://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/po-skaudziu-ivykiu-pareigunai-primena-laisves-aleja-ne-dviraciu-takas-1

+

„Nėra žodžių.
Kaip gi dera „pareigūnai šį kartą lakstūnų nebaudė, tik išdalijo skrajutes, kuriose primenamos dviratininkams galiojančios KET nuostatos“ su Administracinių nusižengimų kodeksu?
Gal ir policijai kas nors turėtų padalinti skrajutes su priminimu, kad jie neturi teisės skirti kitokią nuobaudą, nei numatyta Kodekse be TEISĖJO pritarimo?
—-
6. Teismas ar administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka išnagrinėjusi institucija (pareigūnas), atsižvelgdami į padaryto administracinio nusižengimo pobūdį, pažeidėjo kaltės formą ir rūšį, asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes ir vadovaudamiesi teisingumo ir protingumo principais, gali paskirti mažesnę baudą negu šio kodekso specialiosios dalies straipsnio sankcijoje numatyta minimali bauda arba paskirti švelnesnę administracinę nuobaudą ar administracinio poveikio priemonę, negu numatyta šio kodekso specialiosios dalies straipsnio sankcijoje, arba administracinės nuobaudos ar administracinio poveikio priemonės neskirti. Teismas ar administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka išnagrinėjusi institucija (pareigūnas) kiekvieną savo sprendimą privalo motyvuoti. Administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka išnagrinėjusios institucijos (pareigūno) sprendimą SANKCIONUOJA apylinkės TEISMO TEISĖJAS.
—-“
https://www.facebook.com/groups/lietuvosdviratininkubendrija/posts/9968581269883806/?comment_id=9968766453198621
+
„bylos tai nebuvo. Buvo prevencinė priemonė. Ir labai teisinga. Laisvės al. tikrai pavojingai laksto visokie maisto kurjeriai, paaugliai ( vairuoja be rankų, arba ant vieno rato). Jei partrenks kokį vaiką, bus problemų visiems…“
+
„tokių prevencinių priemonių negali vykdyti PAREIGŪNAI, nes jie neturi teisės priimti kitokius sprendimus, nei nurodyta kodekse.
Tokias akcijas gali vykdyti tik tie, kas NETURI TEISĖS skirti nuobaudas.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *