„Prestižiniame rajone kilo tikra drama: statytojui nevykdant teismo sprendimo inspektorių elgesys glumina“ (2023-09-14)

2023-09-14

„Situacija Žvėryne ir stebina, ir glumina.
Tačiau šįkart labiau ne įžūlaus statytojo savivalė, o Statybos inspekcijos abejingumas.
Statybos inspekcija nustatė, kad statybos leidimas centrinėje Vilniaus dalyje išduotas neteisėtai, todėl kreipėsi į teismą, kad jis būtų panaikintas. O kol vyksta procesas, teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir grandiozines statybas sustabdė.
Atrodo, kaip viskas būtų ir gerai, bet statytojas nesilaikė teismo nurodymo stabdyti statybas ir tiek aš, tiek Žvėryno gyventojai fiksavome, kaip po statybų sustabdymo jos vyko toliau. Sklype darbavosi darbininkai, dūzgė technika ir pan.
O Statybos inspekcija tada tik skėsčiojo rankomis: mes nieko negalim. Galiausiai sutiko, kad gali kreiptis į teismą ir prašyti baudos. Tačiau aišku kaip diena, kad baudos tokiais atvejais nepadeda. Statytojai jas mokės ir darbuosis toliau.
Teismas sako: inspekcija turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti vykdomojo rašto. Jį gavus turi būti kreipiamasi į antstolį ir antstolis tuomet jau imtųsi darbo. Ši priemonė paveiki ir galinti duodi rezultatą.
Tačiau inspekcija jos išnaudoti nenori. Kodėl nenori, neargumentuoja. Pasako tik tiek, kad į antstolį nesikreipsim, o kodėl, neaišku.

Visiškai nesuprantama pozicija. Jei niekas nesivargina užtikrinti, kad teismų sprendimai būtų vykdomi, tai ko tada apskritai verti tie teismo sprendimai?
Tiesa, „popieriuje“ statomi Alzheimeriu sergančių senelių namai, bet realybėje labai panašu į tai, kad gali išdygti dar vienas daugiabutis, kurio pagal įstatymą ten neturėtų būti.“

https://www.facebook.com/tomas.janonis.3/posts/pfbid02AfU4xR3ntrwuBWDsCCfXAYzhFBhSpFU3kANFA8xT77J288vCxRR921MARZaqJNQJl

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prestiziniame-rajone-kilo-tikra-drama-statytojui-nevykdant-teismo-sprendimo-inspektoriu-elgesys-glumina.d?id=94505085&

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *