Giedrius Alasevičius: „nuo maždaug 2010 metų kažkur<...> gimė labai specifinė ganėtinai toksiška politinės propagandos rūšis“ (2024-08-27)

2024-08-01

„Liūdna, bet man atrodo, mes tokie jau ilgą laiką. Gražūs ant popieriaus ir statistikos, bet toli nuo realybės.“
+
„mes nei gražūs, nei negražūs, pagal objektyvius parametrus gana vidutiniški, kai kur visai neblogai atrodom (vidutinio lietuvio išsilavinimas), kai kur liūdniau (pajamų ir turto nelygybė), kai kur mixed bag (santykinai daug medikų, bet itin prasta sveikatos prevencija).
Bet nuo maždaug 2010 metų kažkur, po finansų krizės, gimė labai specifinė ganėtinai toksiška politinės propagandos rūšis, kuri siekia gražiais skaičiukais sukurti iliuziją, kad viskas labai puiku, todėl politinė atskaitomybė nereikalinga Lietuvoje, vietoj tradicinių pilietinių demokratinių pareigų, žmonėms masiškai buvo pradėta siūlyti tiesiog “tikėjimu” kovoti su “netikėjimu”. Šiandien jau niekas tekstų ir minčių neanalizuoja, šitas postas yra vienas iš daugybės, kuris puikiai iliustruoja, kaip tai veikia.
Nors šis ministras ir jo rezultatai yra vieni prasčiausių šioje vyriausybėje, jis net itin blogas naujienas (kad infrastruktūros investicijos šią kadenciją neįvyko) visvien pateikia kaip pozityvią žinutę.
Jeigu pabandytum tai pritaikyti bet kokiam kitam kontekste, tai niekaip nepraeitų.
Pvz:
Puikios naujienos, nušoviau kaimyną, bet kulka nekliudė kitų trijų kaimynų!
Šiandien pamaitinau ne 30, ne 40, bet ne 50 procentų savo vaikų!
Ir labai sunku su tuo kovoti, nes žmonės galvoja, kad Tu tiesiog esi “nepatenkintas” – tai esminis rezultatas. Pagrindinė piliečio pareiga yra ne balsuoti, o kontroliuoti valdžią, bet dabar jei balsuoji – esi pilietiškas, o jei vykdai savo konstitucines pareigas – kurstai nepasitenkinimą valstybe.
Beje, kitas labai geras pavyzdys buvo tas laimės indeksas. Vakarų valstybėse yra tendencija, kad kaip tik jauni žmonės mato negerus dalykus ir dėl yra linkę juos eskaluoti.
Pas mus yra priešingai. Neva tik sovietikas gali “skųstis”, tarsi beprasmių statistinių lentelių dulkinimas apskritai turi ryšį su pilietiškumu.“
https://www.facebook.com/alasevicius/posts/pfbid03619ZZDVkcZkjGmDCeFWqKoNg1Y58Gh2JRFhv4pYvLMmE4Ni99Foyg5EGkXteNA6Vl?comment_id=475652775215462&reply_comment_id=1045953983803210

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *