„Prašau daugiau „ačiū“, „prašau“ ir „atsiprašau“, ačiū“ (2024-10-21)

2024-10-19


Plačiau

↑ Su tolimu giminaičiu („Aš atvirai parėmiau Lietuvos nepriklausomybę“), kuris labiau – labai! – susijęs su kitu tą dieną mano rodytu plakatu.

↑ Su tolimais giminaičiais (Lietuvos šiuolaikinės architektūros „Žvilgsnis į save“).

↑ Su kolega.

↑ Su tolimu giminaičiu („Iškeltos ne kovai“). Graži mintis – turimos minty vėliavos.

↑ Prie Vyriausybės rūmų pro šalį rusiškai neagresyviai klegėjusi vaikinų kompanija lietuviškai padovanojo alaus, nors sakiau, kad neimsiu. Palikau ten.

↑ Norėjau išbandyti kokią naują ir „netikėtą“ vietą. Skiriamosios juostos želdynas prie Žaliojo tilto – visiškai nevykęs pasirinkimas. Bent jau tamsiuoju metu. Beeet! Du perėją kirtę vyrukai pakeitė kryptį ir tuo nelengvu keliu per mulčą ir krūmus atėjo iki manęs nusifotografuoti. Parodė vieno iš jų telefone turėtą Gyvo Stendo nuotrauką iš 2022 m. paspirtukų akcijos (https://www.facebook.com/gyvasstendas/posts/1169372170312854) ir pasisakė esantys fanai.

↑ Aktyvus susidomėjimas.

↑ Paskutinis ir įsimintiniausias susidūrimas. (Graži) Moteris ilgai ilgai žiūrėjo į tekstą beveik nekeisdama veido išraiškos; toje išraiškoje nebuvo baimės ar nepasitenkinimo. Dabar pagalvojau, kad esant apšviestame kambaryje per lango stiklą įskaityti tamsioje gatvėje rodomą tekstą galėjo būti… nelengva :).

● Kai kuriems vyrams akivaizdžiai nepatinka, kad šis performansas patinka jų moterims.

● Kai kurie žmonės demonstratyviai ignoruoja Gyvą Stendą, mano manymu, dėl to, kad duodami (dėmesį) jaučiasi netenkantys. Apvagiami nepažįstamojo. Ir ne vieną kartą tai buvo poros – abu poros nariai be žodžio, be žvilgsnio vienas į kitą elgiasi identiškai. Atitikimo ir harmoningų santykių požymis, be kita ko. Aišku, kartais tai gali būti paprasčiausias sutrikimas.

● Labai daug žmonių, kurie nereaguoja todėl, kad neskaito lietuviškai.

● Visgi dažniausia reakcija, jeigu ji išreiškiama – „Ačiū!“ arba pakeltas nykštys.

● Tos dienos atradimas – įeiti į barą ir krenkštelėti, kad viduje esantys atsisuktų. Kinematografiška patirtis!


Kai po ilgo atidėliojimo pagaliau sėdau daryti maketą, mėgiamas autorius Gediminas Kulikauskas FB publikavo šį įrašą ↓.

2024-10-09

„Sunkiausias lietuviams ištariamas lietuviškas žodis : “ačiū”.“

https://www.facebook.com/gediminas.kulikauskas/posts/pfbid03vwXMnFDzdRzq3qtjfLNAY5PwsRDxBnRD7AEttK13rBWy7A4SyU1att4NspvsK2fl

Komentarai

„”suklydau” irgi prie retesnių“

„Kad į dešimtuką patenka ir “atsiprašau”“
+
Gediminas Kulikauskas
„”buvau neteisus”“

„Prieš beveik 50 metų Elton John savo žinomoje dainoje teigė, kad “Sorry Seems to Be the Hardest Word”.“

„Visiškai taip, beeeet…
Šiandien už kelių gatvelių pavijau smėlio spalvos „Cayenne“, kurio vairuotojas, respektabilus pusamžis dėdulė, pro langą buvo sprigtelėjęs nuorūką. Kai išdėsčiau reikalą, jis ištiesė delną, kad grąžinčiau pamestinukę, ir pasakė antraštinį žodį – du kartus 🙂. O buvau nusiteikęs išgirsti ką nors apie šalmo būtinumą dviratininkui ar pan.“
+
Gediminas Kulikauskas
„taip, kartais tokie pusstebukliai nutinka, bet po jų tik dar karčiau.“

„”Nežinau” arba “nesu profas” iš viso žodyne neegzistuoja..“

„”Ačiū” dažniau tampa konfūzo priežastimi nei rimti nusižengimai 🙂. Yra žmonių, kurie niekada neperžengia savo ego Rubikono ir praranda šito žodžio stebuklingą galią. Jei moki padėkot – turi viską.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *