TXT
→info@vrd.am.lt
„Sveiki. Tinklaraščio įraše http://petrasdargis.lt/rasiniai/ir-zidinys-gali-deginti-dumus aprašoma „reaktyvinė krosnis“ – židinys su dūmtraukio sistemoje įtaisytu dūmų aušintuvu.
Prašau pakomentuoti teiginį „Nuo burbulo ne tik pagerėja šilumos atidavimas – efektyvesnis pasidaro ir pats degimas. Dūmtraukio vamzdyje temperatūra pakyla iki tūkstančio laipsnių, todėl čia baigia sudegti ir tos kuro dalelės, kurių paprastame židinyje ar krosnyje niekaip nesudeginsi <...> Gali į tokią ugnį mesti gumą, plastmasę, įpilti naudotų tepalų – dūmų vis tiek nebus.“
Ar, Jūsų manymu, tokioje krosnyje galima deginti „dažytus medinius ar plastikinius gaminius ir jų atliekas“, kaip draudžiamus minimus, pavyzdžiui, publikacijoje http://lzinios.lt/lzinios/Gimtasis-krastas/siauliuose-prasidejo-akcija-kaminukas-tikrins-ka-i-ora-ismeta-kaminai/215601?“
l.cepelevske@vrd.am.lt→
„Laba diena,
informuojame, kad Vilniaus RAAD Vilniaus miesto agentūra gavo Jūsų elektroninį paklausimą, dėl atliekų deginimo “reaktyvinėje krosnyje”. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. D1-259 “Dėl taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių patvirtinimo” norint eksploatuoti auksčiau minėtą įrenginį, privalote turėti taršos leidimą (žiūrėti Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių 1 priedą). Paraišką leidimui gauti veiklos vykdytojas privalo pateikti Aplinkos apsaugos agentūrai prieš planuojamos veiklos pradžią.“