Ką reikia žinoti apie druskos barstymą Vilniuje: „Ekonovus“ Gedimino prospekte 2024-01-30 (2024-09-13)


„Kad liepaitės nesiskųstų, jog slidu. Vilnius, Gedimino pr. 2024-01-30“

https://www.facebook.com/groups/LPAgrupe/posts/7857769814240149

Komentarai

„Valdas Benkunskas juk nenormalu, taip? Po tokio kiekio druskos, jokie medžiai neaugs, nesvarbu kokie atitvarai padaryti. Čia juk tyčiniai veiksmai kenkiant miestui. Ar jie turi kvotas kiek išpilti tiesiog druskos ir apmokės Vilnius pagal svorį? Kas čia vyksta? Vilniaus miesto savivaldybė“
+
„meras jau seniai nieko nemato, negirdi ir neatsimena. Tikra epidemija tarp merų.“

„Čia kažkokia parodomoji akcija? Protestas prieš medžius?“

„:Dddd kuo tai skiriasi nuo rasasijos as nesuprantu 😂 6 darbuotojai (!!) barsto druska rankiniu budu, WTF“

„Kai darai, bet nesupranti “kodel” ir “kam”. Pasake pilti druska ir pilam. Toks jausmas, kad pilama jog ledas likes nutirptu ir nereiktu jo mechaninem priemonem valyti.“

Ekonovus
„Dėkojame, kad rūpinatės miesto švara ir tvarka. Vaizdo įraše užfiksuota komanda atlieka barstymo darbus, kuriais siekiama palengvinti apatinio sniego ar ledo sluoksnio, kuris susidaro dėl žemės įšalo, pašalinimą. Darbai atliekami rankiniu būdu, nes taip galime efektyviausiai pasiekti kitais būdais sunkiai prieinamas vietas (tarp dviračių stovų, medžių užtvarų ir pan.). Suveikus mišiniui, artimiausiu metu, teritorija bus valoma dar kartą – bus šalinamas ištirpęs sniegas, o drauge ir barstymo likučiai.“

„9 darbuotojai vienoje vietoje užkasa sniegą druska

Remigijus Šimašius [Vilniaus meras 2015–2023 m.]
Jei VMS nereaguos, bus kas primena 😉 Ačiū!“

„2024-01-31 10:50, išsiveža savo druską, tikėkimės, liepoms labai daug nepaliko.“


2024-02-01

„Socialiniuose tinkluose dalis vilniečių sunerimo, kad senamiestyje dideliais kiekiais buvo barstoma druska. Anot atliekų tvarkymo bendrovės „Ekonovus“, tai buvo veiksmingiausia priemonė susidariusiam ledui pašalinti. Visgi Vilniaus savivaldybė tokį sprendimą laiko pertekliniu, bus atliekami grunto tyrimai.
Socialiniuose tinkluose vilniečiai dalijosi nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kaip buvo barstoma druska ant šaligatvių. Jie sunerimo, ar toks gausus barstymas nekenkia aplinkai, pėstiesiems ir gyvūnams.
„Nepatinka druskos. [Kenkia] batams, mašinoms, dangai turbūt“, – teigia LRT TELEVIZIJOS sostinės senamiestyje kalbintas gyventojas.
„Blogai. Ir druskos per daug – blogai, ir trąšų per daug – blogai“, – antrina senjorė.
„Draugas turi šunį, tai problemų buvo su letenomis“, – sako kitas vilnietis.
„Per plyšius, be abejo, prasiskverbia. Na, bet alternatyvos kaip ir nėra turbūt“, – teigia viena moteris.
Senamiesčio takus ir šaligatvius prižiūri bendrovė „Ekonovus“. Anot jų atstovės, Gedimino prospekto šaligatviams naudotas druskos pagrindo mišinys. Tai esą veiksmingiausia priemonė susidariusiam ledui pašalinti. Be to, sako ji, po paros sniegas su druska buvo nuvalytas.
Mes tiesiog ieškojome efektyviausio būdo, kaip toje situacijoje atlikti darbą. Kadangi ten yra sunkiai prieinama vieta, yra dviračių stovai, yra medžių užtvarai, dėl to buvo pasirinktas (…) barstymas rankiniu būdu“, – aiškina bendrovės „Ekonovus“ komunikacijos vadovė Vilma Balčiauskaitė.
Valymo paslaugą užsakančios Vilniaus savivaldybės atstovas teigia, kad toks druskos barstymas perteklinis, bus tiriamas gruntas.
„Įmonės, tą darančios, turi [tai] atlikti adekvačiais kiekiais ir priemonėmis. (…) Pavasarį, jeigu situacija su želdiniais bus prasta, turėsime, kur kreiptis.
(…) Su įmone yra pakalbėta šiandien žodžiu, su įmonės vadovu, kreipsimės ir raštu tą patį išdėstę. Tai yra nepateisinama ir netoleruotina“, – kalba Vilniaus miesto aplinkos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.
Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro docentas sako, kad druska kenkia ne tik techniniams įrenginiams, betoninėms konstrukcijoms ir gyvūnams. Toks tirpalas, patekęs į gruntinius vandenis, gali užteršti šulinių vandenį, pažeisti augalus.
„Jei yra stabiliai šalta, įšalę viskas, tada ta druska nesusigeria į vandenį. Bet jeigu (…) mes išbarstome druską, paskui ateina atšilimas, dirvožemis atšyla, tas įšalas pranyksta, tada, aišku, su tirpstančiu vandeniu druska gali susigerti.
Kitu atveju, jeigu atlydis yra labai staigus, ji gali būti nunešama į paviršinius vandens telkinius, per paviršines nuotekų sistemas“, – dėsto Gytautas Ignatavičius.
Anot specialisto, aplinkai ir žmonėms labiausiai kenkia priemaišos, kurių yra druskoje.“

https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/7/2184887/vilniaus-sirdyje-isvystas-vaizdas-suglumino-vilniecius-komunalininkai-saligatvi-tiesiog-nusejo-druska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *