„LT žada iki 2030 bendrą energijos suvartojimą (!) sumažinti daugiau nei dvigubai“ (2023-09-29)

„Ar čia rimtai? Net visiškai atsisakius naftos to nepasiektume. O kažkokių planų kad palaipsniui bus ribojami vidaus degimo varikliai ar oro kondicionieriai net nesu girdėjęs. Pastatų renovacija jau visiškai ne tas mastelis.
Ar mūsų laukia kažkokie dideli siurprizai? O gal čia tiesiog prisižadėta EU dėl kokių nors pinigų, bet realiai nieko net neplanuojama daryti?“

https://www.facebook.com/dudenas/posts/pfbid04p55x2oxXGSXKqrbmeQQ4LtrxgZctNfq9GaGK6qjP6Zuisy34CNSw7EAkVjtHKugl

Komentarai

Šaltinis: https://www.ena.lt/bendrasis-suvartojimas/

Čia tas pats kaip su darnaus judumo planais. Prirašyta, kad planuojama žymiai sumažinti automobilių naudojimą iki 2030m.
Rimtai nieko nedirbama, imituojama nutiesiant vieną kitą dviračių takelį.
Tokiu tempu tikslai nebus pasiekti, mokėsime baudas dėl transporto CO2 išmetimų. Kaltų nebus.

bet taip pat reikia žiūrėti, kuri sritis LT suvartoja daugiausia energijos.
+
tai transportas. Pramonė pas mus lengvutė. Būtų įdomu pamatyt kokią dalį užima didžiosios logistikos verslas – bet abejočiau kad didesnę, nėr pas mus keliuose sunkvežimiai kas trečias aparatas.
https://www.facebook.com/dudenas/posts/pfbid04p55x2oxXGSXKqrbmeQQ4LtrxgZctNfq9GaGK6qjP6Zuisy34CNSw7EAkVjtHKugl?comment_id=1386592815621432&reply_comment_id=702977985212944

spėčiau kad popieriuose ir dominuoja renovacija. Nes verslui tinka ir nieko neskriaudžia. Siūlyt ribojančių priemonių drąsioj šaly nieks nedrįsta. Kitas populiarėjantis blogis – oro kondicionieriai. Čia atsisuka mūsų nemokėjimas projektuoti pagal Saulę. Pamenu studijuodami turėjom teorinę paskaitą ar jos dalį ta tema, bet nei braižyt nei diskutuot neteko. O sąlyginai naujo arch fakulteto viršutinis aukštas – nepakeliamas šiltnamis. Nes nemokam tiesiog projektuot kai nėr galingų ventkamerų.

gal ne visai taip – ilgus dešimtmečius orientacija į pietus Lietuvoje buvo ok, bo šilumos ir saulės ne tiek daug… Šylant klimatui ir išsibalansuojant kitiems rodikliams, laiku nesureagavome, kad mokytis tradicinių sprendimų geriausia iš… Vidurio Azijos, arabų šalių (pvz., Stokholme daugiaaukščiuose parkinguose jau įrengiami vėjo kaminai). Lėtapėdžiai mes. 🙂
+
nesutinku – pasiektas bendras laipsnio pašilimas dar iš esmės temperatūrų nepakeitė. Gal tik mūsų atidumą temperatūroms stipriai padidino.
Žinios kaip projektuoti pagal Saulę yra ir labai senos ir labai paplitusios. Mes jų tiesiog rimtai nevertinam, ar net sąmoningai ignoruojam. Va ekonomika sukasi, visur jau vistiek mechaninė ventiliacija, ko čia komplikuot reikalus dar. Spėju kad ir dabar dar rimtai to nesimokoma.
O kas yra “ok” – vertinimo klausimas, taigi kultūros klausimas. Buvom pripratę imt ką pavyksta ir labai negalvot. Vienas fainas pavyzdys – kai vienas fiziką suprantantis bičiulis, gyvenantis paskutiniam daugiabučio aukšte neapsikentė prikaistančio buto, tiesiog nudažė virš savęs stogą baltai ir ženkliai pagerino situaciją🙂. Manau retas lietuvišką mokyklą baigęs architektas, bent jau mano kartos, sugebėtų padaryti tokį sprendimą.

Justinai, siūlau dar kartą paskaityti pasidalintą tekstą. Jame rašoma, kad “Lietuvai yra nustatytas privalomas tikslas”. Tai reiškia, kad Lietuvai šis tikslas yra nuleistas iš viršaus, šiuo atveju 2012 metais nustatyta Europos parlamento ir tarybos direktyva: https://2014.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/europos-parlamento-ir-tarybos-direktyva-2012-27-es-del-energijos-vartojimo-efektyvumo-aktualu-didelems-imonems
O kad klimato kaita labai sparti ir tikslai turi būti nelogiškai aukšti bandant pasiekti bent kažkokį proveržį link 1.5 C, tai manau kad čia yra pasaulinis trendas, nes per ilgai buvo uždelsta su šia tema.
+
Ar čia prisižadėjom konkrečius skaičius surašydami, ar bendrai laikytis direktyvų – man šiuo atveju nelabai svarbu. Labiau rūpi reali energijos taupymo politika – (ar tikrai nėra ką galim daugiau padaryti?) ir valstybės veidas. Ar kai sueis terminas, nebus taip kad tie kas valdžioj sakys kad anie idiotai viską prapylė, ir dėl jų šalis turės mokėti milžiniškas baudas, o iš šono atrodysim visiški ištižėliai ir apsileidėliai, kokie manrods daugmaž ir esam.
Matau, prie tavo nuorodos prirašyta “aktualu stambioms įmonėms”, nors net išjungus/iškėlus visą pramonę tikslas nebūtų net pusiau pasiektas. Tai ar mūsų drąsi šalis sako sorry šito nevykdysim nes nesąmonė, nepasiekiama, tai tiesiog kaitinkim orą ir toliau, ar sako kad kaip nors pasistengsim?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *