„Dėl (nepageidaujamų) reklaminių pranešimų“ (2010-11-12)

20101112-nepageidaujami-reklaminiai-01.jpg

20101112-nepageidaujami-reklaminiai-02.jpg

20101112-nepageidaujami-reklaminiai-03.jpg

20101112-nepageidaujami-reklaminiai-04.jpg

TXT

@

„Laba diena.
Ant pašto dėžutės daugiabučiame name ***** gatvėje ***** mikrorajone užklijuotas baltas A4 formato popieriaus lapas su tokiu
tekstu:
„Prašome nemesti reklaminių pranešimų į žemiau nurodytų butų pašto dėžutes.
Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 13-to straipsnio 2 punktas: „Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas“.
Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 214(1) straipsnis: „Lietuvos Respublikos reklamos įstatyme nustatytų kitų reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymas (…) užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų“.“
Dideliais arabiškais skaitmenimis įrašytas buto numeris, kol kas tik vienas.
Paskambinęs į kelias įmones, kurių skrajutes ir bukletus vis dėl to randu savo pašto dėžutėje, sužinojau, jog reklaminių pranešimų platinimo paslaugą jiems teikia AB „Lietuvos paštas“.
Prašau pasirūpinti, kad ***** gatvę aptarnaujantis pašto darbuotojas/-a būtų atidesnis/-ė ir skaitytųsi su Lietuvos Respublikos reklamos įstatyme minimu „aiškiai išreikštu“ kai kurių asmenų „nesutikimu“.
Lauksiu patvirtinimo, kad šį prašymą gavote“

@

„Labas rytas,
prašome nurodyti tikslų adresą, kad galėtume vykdyti Jūsų prašymą“

@

„Labas rytas.
*****.
Buto numerio nenurodysiu dėl dviejų priežasčių: 1) iš principo, 2) tikiuosi, kad kaimynų, suvokiančių savo teises ir imančių jomis naudotis, atsiras vis daugiau – taigi butų numerių sąrašas plėsis.
Kartoju, ant pašto dėžučių bloko užklijuotas baltas A4 formato popieriaus lapas, kuriame labai konkrečiai parašyta tai, ką apie laiptinės gyventojų pašto dėžučių naudojimo ypatumus reikia žinoti paštininkui/-ei, siekiančiam/-iai profesionaliai atlikti savo darbą ir nesukelti nei nepatogumų kitiems, nei nemalonumų sau“

@

„Sveiki,
Atsakydami į Jūsų prašymą dėl neadresuotosios reklamos informuojame, kad akcinė bendrovė Lietuvos paštas (toliau ? bendrovė), Jums išreiškus nesutikimą, nurodė savo darbuotojams Jūsų adresu (*****) neadresuotosios reklamos nepristatinėti.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad neadresuotosios reklamos pristatymą vykdo ir kitos pašto ir pasiuntinių paslaugas teikiančios įmonės todėl, bendrovė negali užtikrinti, kad Jūs negausite kitų pašto ir pasiuntinių paslaugų rinkoje veikiančių įmonių pristatomos neadresuotosios reklamos“

3 Comments

    • Jau beveik nebešiukšlina.

      Ne konkrečiam asmeniui skirta neadresuotoji reklama metama į konkretaus asmens pašto dėžutę. Kartoju Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 13-to straipsnio 2 punktą: „Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas

      • Na cia irgi dar pasigincyt galima. Pasto dezute tai kaip ir buto…o kas tame bute gyvena, tai gali keistis…Be to, ant tos reklamos nebuna parasyta (atsimenu tik per rinkimus buvo kazkaip keista, kai paksius rasinejo man asmeniskai..), kad skirta poniai Albinai ar pan. Pastas gauna tiesiog uzsakyma isplatinti toki ir toki kieki tokiam tai rajone ar tai gatvej pvz…As cia jeigu ka pasto neginu, tiesiog sakau, kaip yra interpretuojama. Dar jei buto savininkas esi, tai gal ir galima sakyti, kad MAN meta siuksles, bet jei pvz nuomininkas…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *