Skip to content
 

Kodėl Robertas nedalyvaus AB „Lietuvos paštas“ paskelbtame pašto ženklų konkurse (110701)

„Kodėl aš nedalyvausiu AB “Lietuvos paštas” paskelbtame pašto ženklų konkurse“: http://www.dizainologija.eu/2011/06/kodel-as-nedalyvausiu-ab-lietuvos.html

„AB “Lietuvos paštas” paskelbė (kaip visada – kukliai) 2012 m. konkursą pašto ženklams sukurti. Beje, kvietimo dalyvauti aš negavau, nors konkurso salygų antras punktas teigia: “Konkurso sąlygos pateikiamos visiems, kurie nori su jomis susipažinti, ir išsiunciamos dailininkams, dalyvavusiems ankstesniuose konkursuose“. Tačiau aš jame nebedalyvausiu (nors esu laimėjęs tris pirmas vietas). Priežastis – “žaidimo taisyklės”.

Konkursas yra anoniminis, tačiau, pvz. jau 10 metų ketegorijoje “Žymūs žmonės” laimi ta pati autorė, kurios stilių ir neprofesionalas pažins. Kaip su anonimiškumu? O gal autorė Lietuvoje neturi konkurencijos, nes neliko dailininkų, iš internetinių fotografijų gebančių stilizuoti portretus?

Etatinio AB “Lietuvos paštas” dailininko šeima pastarąjį dešimtmetį laimėjo beveik 40% visų AB “Lietuvos paštas” pašto ženklų (anoniminių) konkursų. Gal būt išskirtinio talento dėka, nors jo pavardę grafinio dizaino/grafikos pasaulyje vargu ar girdėjote. Neprošal priminti, kad Pašto mokos ženklų leidybos komisijos sudėties (ta, kuri renka nugalėtojus, ji sudaroma Susisiekimo ministro isakymu) jūs viešoje erdvėje niekur nerasite. O tarp jos narių – AB “Lietuvos paštas” dailininkų bendradarbiai. Ir taip daugelį metų.

P.S. Privačių įmonių skelbiamuose konkursuose paprastai būna toks punktas – “Konkurse negali dalyvauti kompanijos darbuotojai ar jų šeimos nariai”.“

SUSIJĘS ĮRAŠAS http://50000.lt/del-konkurso-sukurti-2012-metu-pasto-bloku-ir-pasto-zenklu-projektus-110701

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.