2025-04-15 10:40
„Taikliai pastebėta, pnašiai ir aš jaučiuosi – bejėgiškumas:“
2025-04-15 10:12
„ Kokias galimybes apginti mums svarbias miesto erdves numato mūsų socialiniai vaidmenys – pvz. ką gali padaryti “paprastas gyventojas”, koreguodamas stambaus NT verlo užgaidas ir vėl užstatyti tai kas turėtų būti puoselėjama?
Kodėl derinant drakoniškus projektus, atsakingų instancijų atstovai lengvai palieka savo parašą, nors laiko projektą netinkamu ir negalimu įgyvendinti?
Kai mūsų aplinkoje atsiranda objektai, radikaliai pakeičiantys mums svarbias vietoves, su kuriomis siejame miesto tapatybę – kokias taikome taktikas? Kaip susigyvename ir ar susigyvename su pokyčiais? Gal tie pokyčiai priverčia mus konstruoti alternatyvias tikroves – savo alternatyvius miestus?
Laidoje „Žmogus ir miestas“ pakalbinau meninio tyrimo „Balta tamsa“, skirto miesto plėtrai ir ją lydinčioms aplinkybėms, autorę – menininkę Rėdą.
Savo biografijoje Rėda Brandišauskienė derino skirtingus vaidmenis miesto plėtros lauke – ir gali pagrįstai vertinti miesto plėtros situaciją remdamasi aktyvios bendruomenės atstovės, advokatės, viceministrės, menininkės patirtimi. Mano akimis, tai unikalus atvejis.
Šis pokalbis man asmeniškai svarbus – nes pastarąjį dešimtmetį mano ryšį su Vilniumi lydi nuolatinis bejėgiškumo ir skausmingų praradimų, su kuriais niekaip nenoriu susitaikyti, jausmas.
Nuorodą į pokalbį: https://www.lrt.lt/radioteka/irasas/2000404082/miesto-pletros-migla-meninio-tyrimo-objektas“