Skip to content
 

„Dėl šviesoforų Vilniuje“ (110516)

20110516-del-sviesoforu-vilniuje-1.jpg

20110516-del-sviesoforu-vilniuje-2.jpg

20110516-del-sviesoforu-vilniuje-3.jpg

20110516-del-sviesoforu-vilniuje-4.jpg

TXT

„Sveiki. Klausimai yra tokie: 1) kodėl visą naktį pilnu trijų ciklų režimu veikia daugelis Vilniaus šviesoforų? 2) Ar Vilniaus šviesoforų veiklos režimas gali būti keičiamas centralizuotai, ar juos galima perjungti/išjungti tik per valdymo skydines, kiekvieną atskirai?
Būčiau dėkingas, jei atsakytumėt arba nukreiptumėt šį laišką galintiems atsakyti.“

#

„Laba diena,
trumpai atsakysiu i Jusu klausimus:
1. Siuo metu, dauguma sviesoforu vilniaus mieste veikia vienu, naktiniu rezimu (vienu, paciu trumpiausiu ciklu). Siuo metu derinamas sarasas su policija kuriuos sviesoforus naciai galime isjungti.
2. Diegiant Vilniaus miesto automatizuota sviesoforinio reguliavimo sistema, jau siandien dauguma sviesoforu galima valdyti is eismo valdymo centro. Greitu metu eismo valdymo centras gales reguliuoti 208 Vilniaus miesto sankryzas.
Geros dienos !“

#

„Dėkui, atsiliepėte tikrai operatyviai.
>dauguma sviesoforu vilniaus mieste veikia vienu, naktiniu rezimu (vienu, paciu trumpiausiu ciklu)
Turite minty, paprastai sakant, vienos geltonosios lempos blyksėjimą ar vis tik pilną, kad ir trumpą, “raudona-geltona-žalia” ciklą?
>derinamas sarasas su policija kuriuos sviesoforus naciai galime isjungti
O Jums, asmeniškai Jums neatrodo, kad… nėra čia ką derint? Kad naktiniai šviesoforai tokiame nedideliame mieste kaip Vilnius yra – vienareikšmiškai – nesąmonė, neekonomiška, neekologiška, nereikalinga? Kokius galėtumėte pateikti argumentus prieš siūlymą tiesiog imti ir išjungti visus iki vieno šviesoforus, tarkim, bent nuo 01:00 iki 05:00? Manote, kad tie keli naktinėtojai nesugebės įveikti sankryžų pagal kelio ženklus ar pirmumo taisykles? Kartoju, norėčiau, jei įmanoma, sužinoti asmeninę Jūsų, vilniečio vairuotojo, nuomonę.“

#

„Sveiki dar karta.
Sviesoforu ciklas, tai laiko trukme per kuria “pradega” visos sankryzos fazes. Vilniuje ciklu trukmes yra nuo 50 sekundziu iki 130, ar isskirtinese sankryzose gali buti iki 160 sekundziu.
O kas del mano asmenines nuomones…. As, asmeniskai, stebedamas Vilniaus miesto vairuotoju kultura, tai, kaip jie vaziuoja per neveikiancias sankryzas (pvz. Ozo – Kalvariju – Kareiviu), stebedamas kaip per pesciuju perejas vaiksto zmones, kaip vairuotojai laikosi keliu eismo taisykliu ir sviesoforu signalu, daznai bendraujant su policija siekiant issiaiskinti avarijos kaltininkus, tikrai neisdrisciau isjungti VISU miesto sviesoforu nakciai. Mano asmenine nuomone – butu labai liudnas vaizdas. Ypac savaitgaliais. Tokia vat mano, asmenine nuomone :)“

Leave a Reply

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.