Sveiki, Tadai.
2022-01-13 sužinojau apie Pilaitėje išplatintus skelbimus (https://www.facebook.com/groups/VilniusGaliGeriau/posts/705107600930263), tą pačią dieną nuvažiavau jų pamatyti ir rinkti.
Manau, kad žinau, kaip jautėtės, nes pats turiu panašios patirties – kasdien fiksuoju KET pažeidimus ir dėl to, be abejo, tenka nuolat patirti „nukentėjusiųjų“ spaudimą: būti fiziškai stumdomam, klausytis įžeidinėjimų ir grasinimų („tau p*zda, dalbaj*be“), nuo savo automobilio stiklo plėšti „už kaimynų skundimą“ gautą „baudos pimpalą“.
Tikiuosi trijų dalykų.
Kad atgavote dvasinę pusiausvyrą.
Kad tęsite neapmokamą, pavojingą ir šiai visuomenei gyvybiškai būtiną viešosios tvarkos prižiūrėtojo veiklą.
Kad bent simboliškai prisidėsite šalinant vieną priežasčių, dėl kurių KET pažeidėjai turi galimybę persekioti apie pažeidimus pranešusius asmenis.
Ta priežastis: net po to, kai 2018-05-25 įsigaliojo ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, LR Administracinių nusižengimų kodekse nebuvo įtvirtinta prievolė insticijoms nuasmeninti liudytojų ar asmenų, kurie praneša apie administracinius nusižengimus, duomenų, taigi administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo, nukentėjusysis ar jų atstovai turi teisę susipažinti su visa pareigūnų atlikto tyrimo medžiaga (ANK 570 str. 3 d.) – sužino pranešėjo vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, lyg be šių duomenų negalėtų įstatymo nustatyta tvarka ginti savo teisių…
Esu surinkęs nemažai informacijos: http://50000.lt/apie-pranesejo-asmens-duomenu-atskleidima-pazeidejui.
„Kad reglamentavimą dėl liudytojų duomenų galbūt reikėtų peržiūrėti saugant žmonių interesus ir norą būti pilietiškais, sutiko net vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.
„Tačiau šiuo metu teisinis reglamentavimas yra toks“, – apgailestavo ministras.“
Tai buvo dar 2017 m…
Netrukus Lietuvos pėsčiųjų asociacijos vardu kreipsimės į už šį absurdą atsakingas valdžios įstaigas.
Labai prašau susisiekti su manimi el. pašto adresu 50tukstanciu@gmail.com – surasime būdą bendradarbiauti.
———-
Simonas.